Сторінки

Мої уроки





Тема: Округлення чисел. Розв’язування вправ

Мета: Закріплення вмінь та навичок округлення натуральних чисел і                         десяткових дробів. Розвиток логічного мислення, вміння правильно               оцінювати та передбачуквати результати обчислень.

Тип уроку:               Засвоєння вмінь і навичок
Хід уроку:
Розповідь вчителя:

На сьогоднішньому уроці ми пройдемо по лабіринту округлення десяткових дробів. А ви знаєте, що означає слово «лабіринт»?. Слово «лабіринт» грецького походження. У давній Греції цим словом називали палац із багатьма  кімнатами і складними сполученням, внаслідок чого з нього було важко вийти.
Якщо ви правильно виконаєте всі завдання, то знайдете вихід з умовного лабіринту. І ви розумієте, що одному завжди важко знайти вихід, тому я хочу, щоб ви допомагали один одному,підтримували один одного.
А допоможе нам в цьому нитка Аріадни. Цю нитку дала Аріадна своєму коханому Тасею, щоб він міг вийти з лабіринту Мінотавра. Ця нитка допоможе сьогодні вам бути  успішними на уроці.
А що чекаєте ви?

  1. Перевірка  виконання домашнього завдання учнями.

№ 1424
№ 1427

  1. Повторення:
    «Відбий м’яч»
Сформулюйте правило округлення чисел?
Назвіть розряди дробової частини десяткового дробу?
Як порівняти десятковий дріб?

    «Найрозумніший» (учень швидко відповідає на запитання)
1) 242,647                                                2) 19, 862
- прочитай число
- назви розряди числа
- округли число до: 1) цілої частини;
                                  2) до десятих;
                                  3) до найвищого розряду;
                                  4) між якими двома натуральними числами лежить це число.

  1. Математичний диктант
      Запишіть десятковим дробом: 
      
2,25    15,002   9,3025
32,06   0,008    11,125
0,324   59,025   702,034

Округлити дріб 59,045 до: 1 варіант – до одиниць;
                                              2 варіант – до десятків.





4. Робота з карточками (2 учні біля дошки) 1 і 2 варіант
1)Округліть числа:
       до десятих
5,125 ( 5,1)    3,14 ( 3,1)
1,371 (1,4)    8,372 ( 8,4)
         до сотих
5,124 ( 5,12)  5, 347 ( 5,35)
6,288 ( 6,29)  6,892 ( 6,89)
0,063 ( 0,06)  9,345 ( 9,35)

2) Округліть число до:(2 учні біля дошки) 1 і 2 варіант
 1 варіант                           2 варіант
62594,782         сотих ;      7485,397
                          десятих;
                          одиниць;
                                десятків;
                                тисяч.      


  1. Робота з підручником
№ 1432
Запиши в метрах попередньо округливши до сотень. (Яку частину метра становить 1см -1/100). Скільки в 1 м. сантиметрів?

1)      496 см = 500см = 5м
2)      3244см = 3200 см = 32 м
3)      5382 см = 5400см = 54 м
4)      20460 см = 20500 см = 205 м
5)      50083 см = 50100 см = 501 м
6)      312245см = 312200 см = 3122 м

           № 1433
Запиши в тонах попередньо округливши до тисяч. Яку частину тони становить
1кг – 1/1000т
1ц-1/10т
1т – 1000кг
1т – 10ц

1) 3842 кг = 4000 кг = 4т
2) 4506 кг = 5000 кг = 5т
3) 8329 кг = 8000ц = 800т













  1. Робота в парах
           1 варіант                                                                      
       
до сотих: 7,349;  6,02;
до десятих: 4,582;   18,89;
до одиниць:  26,87;    15,22;
до десятків:    29.09;   148,31.

                2 варіант
до сотих: 5,125;  3,04;
до десятих: ;1,371;  16,98;
до одиниць:  ;14,54;  23,11;
до десятків:  38.05;   129,42; 




7.Виправ помилку і назви розряд до якого округлено.

62,325 – 62,360 (до сотих 62,35)
10,927 – 10,920 (до сотих 10,93)
125,84 – 125 (до одиниць 126)
839,92 – 839 (до одиниць 840)
24,6832 – 24,684 (до тисяч 24,683)



Домашнє завдання: повторити п.33, виконати №1435, 1437
8.Підсумок уроку: Сформулюйте правило округлення чисел.
                               Назвіть розряди десяткового дробу.
Молодці! Ви успішно подолали лабіринт
                                   













Тема уроку:         Предмети та одиниці лічби.
                                                                 
Мета уроку:         Закріпити знання з даної теми: добре читати та записувати натуральні числа,  називати класи та розряди натуральних чисел. Розвивати пізнавальну активність та логічне мислення під час розв’язування вправ.
Тип уроку:               Засвоєння вмінь і навичок

Мотивація:           А ви користуєтесь натуральними числами? На попередніх уроках ми вивчали дуже важливу тему. На кожному уроці математики, як в середніх так і в старших класах ми будемо записувати і читати натуральні числа, крім уроків математики ці знання вам знадобляться  і на уроках української мови, фізики, хімії, історії і в повсякденному житті, де вам постійно треба мати справу з числами, і в магазинах, і в банках.

Очікувані              Якщо ви будите уважні то в кінці уроку ви зможете
результати:          -     читати і записувати натуральні числа,
-         добре засвоїти класи і розряди натуральних чисел,
-         розв’яжете цікаві задачі.

А що ви чекаєте від уроку?

1.    Актуалізація.
Перевірка виконання учнями домашнього завдання (перевірка з олівчиком)
№ 32
Які труднощі у вас викликало домашнє завдання?
     

2.    Гра Ланцюжок
3.    Проектування
Щоб добре працювати на уроці потрібно повторити матеріал минулих уроків, а для цього ми скористаємося грою Відбий м’яч. Якщо ви не знаєте відповіді на запитання ви можете передати м’яч своєму товаришу по парті, або своєму другу в класі.
1 Які числа називаються натуральними?
2 Наведіть приклад натуральних чисел?
3 Назвіть найменше і найбільше натуральне число?
4 Скільки є цифр, назвіть їх?
5 Яка цифра не може стояти першою у записі натурального числа (0)
6 Назвіть класи натуральних чисел (одиниць, тисяч, мільйонів, мільярдів)
7 На які три розряди поділяється кожен клас?
8 Прочитайте числа: 25368523 і 8623427108
9 Назвіть класи і розряди другого числа?





4.Робота в зошитах
Записати цифрами число, підкреслити вказаний розряд:
48 264 532 789  (десятки тисяч)
462 308 025 077  (одиниць мільйонів)
207 000 445 200  (сотні мільярдів)
20 000 050 070 (одиниці тисяч)
7 004 016 012   (десятки)
1 000 007 006   (сотні мільйонів)


5.Робота в парах
Запишіть цифрами числа, назвіть класи й розряди цих чисел:
1) 7 777 777
2) 7 700 000
3) 7 070 000
4) 7 000 070
5) 7 700 070
6) 7 007 007
7) 7 000 007


6. Математичний диктант
Запишіть цифрами числа:
1) 2 222 222
2) 2 200 000
3) 2 020 000
4) 2 000 020
5) 2 200 020
6) 2 002 002
7) 2 000 002
8) 22 020 200


7.Фізкульт хвилинка
Із-за парт всі швидко встали
Гарно спинки підрівняли
Вгору тягнемось усі
Мов трава в дрібній росі,
Потім легко всі присіли
Наче ноги заболіли
Потім встали, руки в боки
І зробили два підскоки
Каблучками цок-цок
І продовжим знов урок.





8. Гра Найрозумніший
Прочитайте число 25624;
Назви число, яке передує йому;
Назви число яке йде за ним;
Назви число яке на 5 більше за нього;
Назви число яке на 20 менше від нього;
Скільки одиниць тисяч містить це число?
Скільки десятків містить це число?
Розклади це число на розрядні доданки.


9. Математичне лото
Учням роздано картки(два варіанта). Учитель зачитує запитання,а учні в картках закреслюють ті клітинки, числа яких на їх думку є відповіддю на запитання.
1)    яке з чисел натурального ряду є найменшим?
2)    Згадайте казку про вовка та козенят. Скільки було козенят?
3)    Яке з двоцифрових чисел є найменшим?
4)    Яке з чисел є наступним за найбільшим двоцифровим числом?
5)    Яке число передує 1000?
6)    Якщо а=15, то а+1=?

7)    Скільки всього двоцифрових чисел?
            

1
0
999

100

20

10
14
101
7
16

90
98
100

7
22

90
16

20
999
0
1
10




10. Робота з підручником
№ 17, № 19, № 21, № 22



Підсумок уроку:   Чи сподобався вам урок?
                             Чи досягли ми мети поставленої на початку уроку?
                              Чи були ви успішними?
                            Чи потрібно вам ще працювати над цією темою?


Повідомлення домашнього завдання:
          Повторити параграф 1, (стор. 5-9)
          Виконати № 18; 20, 32*

Немає коментарів:

Дописати коментар